top of page

Terapinė joga

Jogos išminties ir psichoterapinių žinių sąjunga.

Terapinės jogos tikslas yra lavinti ne tik fizinį, bet nervų sistemos lankstumą. Tyrimai atskleidė, kad jogos pratimai tonizuoja nervą klajoklį (atsakingą už organizmo ramybės būseną), mažina įtampą ir padeda atsigauti po psichologinės traumos. Daugiau apie tyrimus anglų kalba galite paskaityti čia: https://www.ncbi.nlm.nih.gov

Terapinė joga remiasi 7-iais principais: sąmoningas kvėpavimas, vidinė šypsena, širdies atvėrimo, kūno tempimo ir pilvo atpalaidavimo pratimai, atjauta sau bei joga nidra.

1. Sąmoningas kvėpavimas gali akimirksniu pakeisti mūsų nervų sistemos būseną. Kvėpuodami lėtai, ritmingai, su diafragma galime nuraminti savo įsiaudrinusią nervų sistemą ir grąžinti save į balansą.

2. Nervas klajoklis yra ilgiausias nervas mūsų kūne, jis yra išsidėstęs nuo mūsų pilvo apačios iki pat veido. Kuomet nusišypsome mes aktyvuojame veido raumenis ir stimuliuojame nervą klajoklį. Pabandykite švelniai nusišypsoti ir pastebėti subtilius pokyčius savo mintyse bei jausmuose.

3. Širdies atvėrimo pratimai susideda iš įvairių pozų, padedančių atpalaiduoti ir ištempti krūtinės sritį, kaklą, pečius bei rankas. Dažnai įtampa kūne kaupiasi būtent šiose vietose. Atlikdami švelnius tempimo pratimus galime išlaisvinti savo kūną nuo susikaupusios įtampos ir patirti atsipalaidavimą.

4. Jogos užsiėmimų metu atliekame įvairius kūno tempimo ir balansavimo pratimus, kurie padeda užmegzti tvirtą ryšį su žeme, pajausti savo kūno stabilumą ir įsiklausyti į savo pojūčius.

5. Nervas klajoklis taip pat yra išsidėstęs pilvo srityje. Todėl, kai patiriame nerimą gali sutrikti virškinimas. Atlikdami pilvo sritį stimuliuojančius jogos pratimus tonizuojame nervą klajoklį ir balansuojame savo nervų sistemą.

6. Žmonės, kurie praktikuoja atjautą sau arba mylinčio gerumo meditaciją pasižymi geresniu autonominės nervų sistemos lankstumu, didesniu noru bendrauti, kurti socialinius ryšius ir jaučia daugiau pozityvių emocijų. Todėl užsiėmimų metu dalyviai yra skatinami ne tik atlikti fizines jogos pozas, bet ir praktikuoti atjautą sau. Daugiau paskaityti apie pozityvių emocijų ir nervų sistemos ryšį anglų kalba galite čia: https://www.psychologicalscience.org

7. Joga nidra gali padėti sulėtėti ir atsipalaiduoti. Joga nidra dar kitaip yra vadinama miego joga. Tai yra gili atsipalaidavimo praktika, kuomet žmogus atsigula ant jogos kilimėlio ir pamažu atpalaiduoja kiekvieną savo kūno lopinėlį. Šis gilus atpalaidavimas atstato organizmo energijos resursus ir atgaivina protą.

bottom of page