top of page
goutham-krishna-h5wvMCdOV3w-unsplash (1)_edited.jpg

Resursai vidinei taikai

Mes visi turime vidinį gebėjimą nuraminti ir įžeminti save. Mūsų kūnas ir nervų sistema yra tam sukurti. Vienas iš labiausiai mane įkvepiančių terapijos aspektų yra tas, jog šio proceso metu dažniausiai į paviršių išnešama daugybę vidinių resursų. Susijungimas su vidiniais resursais yra nepaprastai reikšmingas, siekiant sukurti vidinę gerovę ir įgalinti save.

Tačiau kai susiduriame su sunkumais arba jaučiamės išmušti iš vėžių, mūsų vidiniai resursai gali nueiti į antrą planą ir pasidaryti nebe tokie aiškūs. Todėl, jeigu šiuo metu susiduriate su sunkumais, kviečiu jus išbandyti keletą iš šių resursų:

Vidinė vaistinėlė nerimui

Nerimas, tai baimės, įtampos, susirūpinimo jausmas. Jis gali turėti konkrečia priežastį, pvz., nerimas dėl egzamino, darbo arba būti be priežasties. Kviečiu išbandyti kelias sąmoningumo ir kvėpavimo praktikas, galinčias padėti, jaučiant nerimą.

Image by Iva Rajović
Image by Miranda Yeung

Atjauta sau

Atjauta sau veikia labai giliai į mūsų limbinę sistemą, ten kur gyvena jausmas ar aš esu mylimas, ar esu priimtas, ar esu saugus. Šios srities nepaliesime per racionalų protą, bet galime tai padaryti per atjautos sau praktikas.

Jausmų pažinimui

Jausmai yra mūsų kūno kalba, jie nurodo mūsų tikruosius poreikius. Tačiau yra nelengva atpažinti po mūsų kūną cirkuliuojančius jausmus. Tapti pačiam sau aiškiu yra didelis ir neįkainojamas pasiekimas, nes šitaip įgyjame kelrodį.

Image by Andy BELLEGARDE
Watercolor Painting

Meno terapijos metodai

Meno terapija, tai būdas išreikšti savo vidinį pasaulį per simbolius, spalvas, rašymą ir judesį. Meno terapijos metodai įgalina pažvelgti į savo vidinį pasaulį tarsi iš šalies ir prisiliesti prie savo prigimtinio kūrybiškumo.

Saugumo jausmas

Mūsų nervų sistema arba mus saugo, įtempia ir priverčia būti budriais arba padeda pajusti atsipalaidavimą bei užmegzti ryšį su kitais. Kai jaučiamės saugūs – lengviau bendraujame ir esame labiau komunikabilūs.

Pink Blossom
bottom of page