top of page

Atjauta sau

Osho rašo, jog atjauta yra visiškai atsiskleidusi meilė ir kad ji prasideda nuo gilaus savęs priėmimo ir meilės sau. 

Atjauta sau yra atjautos nukreipimas į savo vidinius procesus - kai esame sau malonūs, supratingi ir palaikantys save, o ne griežti ir savikritiški, nesėkmės ar blogos savijautos atveju. 

Image by celina sakaguchi
Atjautos sau įtaka mūsų psichikai ir kūnui

Psichogolė Kristen Neff pastarąjį dešimtmetį, atliekanti įvairius tyrimus susijusius su atjauta sau pastebėjo, kad žmonės, kurie puoselėja atjautą sau, yra daug mažiau linkę į depresiją, nerimą ir stresą. Šie žmonės yra laimingesni, optimistiškiau žvelgia į savo ateitį ir yra atsparesni įtampą keliančioms situacijoms. Trumpai tariant, jie turi geresnę psichinę sveikatą.​

Atjautos sau galia nėra tik idėja – ji iš tikrųjų pasireiškia mūsų kūne. Kai atjaučiame save, mūsų organizme pradeda gamintis oksitocino hormonai. Tyrimai rodo, kad padidėjęs oksitocino kiekis stipriai padidina pasitikėjimo, ramybės, saugumo, dosnumo ir bendrystės jausmus.

Atjautos sau link

Pirmas žingsnelis link atjautos sau - tai pastebėti savo poreikius įvairiose situacijose. Šie poreikiai yra universalūs visiems - tai meilė, priėmimas, saugumas, supratimas.

Kuomet išmokstame pastebėti savo tikruosius poreikius, tuomet lengviau galime atjausti ir kitą.

Praktika
Geriausio draugo meditacija
00:00 / 13:46
bottom of page