top of page

Geštalto psichoterapija

Humanistinės krypties, į santykį orientuota psichoterapija

Geštalto psichoterapija – integrali psichoterapijos kryptis, kuri žvelgia į žmogų kaip į visumą ir neišskaido jo į kūną/protą, mintis/jausmus, taip pat pripažįsta aplinkos ir santykių poveikį individui. Geštalto terapijos pagrindinis tikslas yra lavinti žmogaus sąmoningumą. Kai laviname savo sąmoningumą geriau galime suprasti savo poreikius ir jausmus, pažinti savo reakcijas ir suprasti kitus. Geštalto terapija moko prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir kurti gyvą, sąmoningą ryšį su kitais.

 

Geštalto terapija gali vykti, kaip pokalbis arba gali būti taikomi vadinamieji geštalto eksperimentai. Geštalto eksperimentai, tai įvairūs pratimai - vaidyba, judesio praktikos, piešimas, metaforinės kortelės. Šie metodai išplečia tradicinį pokalbį ir leidžia prisiliesti prie pasąmoninių procesų, kuriuos dažnai saugo racionalusis protas.

Terapijoje galime saugiai eksperimentuoti, išbandyti kitokius, sau neįprastus elgesio modelis. Vėliau šias naujas patirtis galime integruoti į savo gyvenimą. Tokiu būdu, mokomės kurti naują gyvenimo kokybę ir žvelgti į gyvenimą menininko, kūrėjo akimis.

bottom of page